זמן נדלן

מאמרים

ייעוץ משכנתאות בצפון

מאמרים >>

בשנים האחרונות, על רקע העלייה הבלתי פרופורציונלית של מחירי הדיור במרכז הארץ, יותר ויותר ישראלים עוברים צפונה, לאזור המציע מחירים שפויים הרבה יותר. ואכן, נקודת הפתיחה של רכישת דירה בצפון היא נוחה פי כמה ביחס לכל אזור אחר על מפת ישראל, כשהפיתוח המאסיבי של האזור בשנים האחרונות הופך את הרכישה לכדאית הרבה יותר. גם במצב הדברים הזה, עם זאת, קטן מאד מספר הישראלים שיכולים לרכוש דירה מבלי לקחת משכנתא.

עקב החשיבות של בחירה נכונה של משכנתא, והמורכבות היחסית של התחום, מומלץ מאד לעשות זאת רק לאחר שמקבלים ייעוץ מקצועי מגורם הבקיא בתחום.

כל הסיבות להיעזר ביועץ משכנתאות

שימוש בשירותיו של יועץ משכנתאות מומלץ עקב מספר סיבות. הראשונה היא שהמים של עולם המשכנתאות עמוקים מאד, כאשר עבור אדם שאינו בקיא בתחום מסתתרות הרבה מאד מלכודות. הוא לא יודע מהם מסלולי המשכנתא המוצעים כיום (ויש המון מסלולים כאלה), מתי כל אחד מהם מתאים, אילו מגמות מאפיינות את תחום המשכנתאות והנדל''ן בעת הנוכחית וכמובן שלא מהן הציפיות לגבי העתיד. יועץ משכנתאות יוכל להעניק לו את כל המידע הזו, ו"לתרגם" את צרכי הלקוח לכדי מאפיינים המצופים מהלוואת המשכנתא שהוא לוקח.

לקיחת משכנתא מעמידה לא מעט סיכונים, אשר החשיבות הכלכלית שלהם מכרעת. בחירה לא נכונה של משכנתא עלולה לייקר את הסכום המשולם לבנק בצורה ניכרת, ובכך להשפיע לרעה על המצב הכלכלי של רוכשי הדירה לטווח של עשרות שנים קדימה. בהמשך לכך, החלפת מסלול משכנתא לאחר שבוחרים במסלול המתברר כשגוי אינה דבר פשוט, ולכן מומלץ להשקיע את מירב המחשבים והמאמצים בנקודת ההתחלה, באמצעות יועץ משכנתאות.

איך בוחרים יועץ משכנתאות בצפון?

בנקודה הזו, חשוב להדגיש שגם הבנקים מספקים יועץ מטעמם, שאמור ללוות את לקוחות הבנק ולסייע להם לבחור את המשכנתא האידיאלית עבורם. הבעיה בכך, ניחשתם נכון, היא שיועץ זה מפגין נאמנות בעיקר עבור הגורם שמשלם לו את תלוש המשכורת. במילים אחרות, כמעט תמיד הייעוץ שלו יהיה רווי אינטרסים, כשהוא יכוון את הלקוח לעבר המשכנתא המשתלמת יותר עבור הבנק, ולא עבורם.

מן העבר השני של המשוואה, יש להעמיד את יועצי המשכנתאות הבלתי תלויים. אשר מגלמים בתוכם מספר יתרונות. ראשית, הם מבצעים שורה ארוכה של בדיקות עבור הלקוחות ובוחנים את ההצעות של כל הבנקים: עובדה זו מגדילה את מגוון האפשרויות, ועקב כך גם את הסיכויים למצוא משכנתא משתלמת באמת. היועצים פועלים באובייקטיביות מלאה ולעיתים אף מייצגים את הלקוח בהתנהלות מול הבנקים, בניהול משא ומתן עימם או אפילו בחתימה על החוזה.

 

חזרה
הירשמו עכשיו! להבטיח את העתיד!
 
סיוון עמיר
סיוון עמיר
ממליצים עלינו רבים מקרב אנשי מקצוע בתחום הבניה בישראל, ביניהם אדריכלים, מפקחים וקבלני בניה. מיליוני אנשים באירופה, בארה"ב ובאוסטרליה כבר נהנים מהחלונות המבודדים! אז תשאלו את האדריכל שלכם על חלונות SMART ובואו לקחת חלק במהפכת החדשנות העולמית!

מחפשים דירה להשקעה? רוצים לייצר הכנסה פאסיבית מנדל"ן

 
  • איתור הנכסים המתאימים ביותר לצרכיך
  • ליווי צמוד ואישי בתהליך רכישת הנכס
  • ייעוץ משכנתאות מקצועי ואוביקטיבי
  • השבחת הנכס (במידת הצורך)
  • מציאת שוכרים אמינים וטובים
  • טיפול בכל עניני התחזוקה וניהול הנכס
הירשמו עכשיו! להבטיח את העתיד!
 
שאלות ותשובות
ש
האם ניתן לומר שהריבית הנה המשתנה החשוב ביותר?
ובכן, לא הכי מדוייק. זה נכון ששער הריבית הנו גורם עם חשיבות רבה בבחירת מסלול המשכנתא שלך וככל שהריבית נמוכה אזי הדבר מצויין בשבילך. אך ישנם מספר משתנים נוספים המשפיעים על גודל ההחזר החודשי והכולל. בבחירת תמהיל המשכנתא יש לקחת בחשבון משתנים רבים נוספים כמו: יכולת ההחזר שלכם, מהם סכומי כסף שאתם עתידים לקבל?, מה הם הסיכויים לפרעון מוגבל? האם ישנם תחזיות כלכליות לגבי השינויים הצפויים במשק וכו'. מומלץ להתמקח מעט עם הבנקים על גובה הריבית, אך חשוב לציין ש"הכסף הגדול" של החסכון  נמצא בבחירת תמהיל משכנתא שונה אשר יאפשר לכם לשלם פחות\ לסיים את ההלוואה בשלב מוקדם יותר. כדאי ורצוי לקחת בחשבון את כל הפרמטרים לעיל,  לפני שבוחרים במסלול המשכנתא האופטימלי בשבילכם.
ש
למה אתה צריך ייעוץ משכנתא חיצוני?
עובד הבנק הוא יועץ המשכנתא שלכם, נעים מאוד. כמובן שהבנק שלך תמיד רוצה בטובתך, אך בוא לא נשכח שהבנק אחרי הכל הנו עסק לכל דבר ולכן האינטרס האישי שלו יהיה גבוה משלכם ומכאן הבנק ירצה להרוויח יותר ממה שאתה מרוויח. שהמילה משכנתא עולה, ככל שאתם הלקוחות תשלמו יותר, הרווח של של הבנק יהיה גבוה יותר. לכן  אובייקטיביות אינה המילה הנכונה כאן שמדובר ביועץ המשכנתא של הבנק, אחרי ככלות הכל הוא עובד הבנק וימליץ לכם על המסלולים הטובים ביותר לאינטרס הבנק כמובן. עוד נוסיף ונאמר שיועץ המשכנתא בבנק מסויים מודע למגוון האפשרויות אשר תוכלו למצוא בבנקים אחרים. ובכן, רק אדם אשר ניתן להגיד עליו שהוא אובייקטיבי ללא אינטרס מסויים, לא לבנק ולא לאף אחד אחר, יכול לראות את התמונה הכוללת ולתת לכם את חוות הדעת וההמלצה הטובה ביותר שכמובן תחסוך לכם הרבה הרבה כסף.
ש
האם ניתן ואיך לבחור מסלול משכנתא ל - 20 שנה הבאות?
שמדובר במשכנתא לטווח הרחוק, כמובן שלא הכל צפוי מראש ולא לכל דבר ניתן להיערך מראש. אולם, ישנם מספר פרמטרים שניתן לצפות בסבירות (גבוהה) כמו עלייה במדרגות בשכר, גידול בהוצאות עקב הרחבת המשפחה, כספים שעתידיים להתקבל וכו'. ולכן שקובעים את תמהיל המשכנתא שלכם, חשוב לבחור במסלולים שיתאימו לגודל ההכנסות וההוצאות העתידיות שלכם. ניתן למצוא מסלולים המאפשרים פרעון מוקדם או הקפאת המשכנתא לתקופה מסויימת וכמובן ניתן למצוא מסלולים קשיחים יותר, לכל דבר יש את היתרונות והחסרונות. יועץ משכנתא מקצועי ואמין יודע להגדיר מסלול המתאים לכם כמו כפפה ליד וזאת לפי הבנת צרכיכם, וביחד תחברו את המסלול הטוב והמותאם ביותר בשבילכם.
ש
דירה בבאר שבע עדיין משתלמת לקנייה?
2009 - 2010 היו שנים שבהם מחירי הדיור בבאר שבע היו גבוהים מהרגיל וזאת בשל עליית המחירים הכללית בכל הארץ. כיום באר שבע עדיין נחשבת לאחת ההערים והיעדים המועדפים שמדובר בדירות להשקעה, אנו שמדברים על תשואה של 6% בשנה. ניתן להוסיף שפיתוח העיר באר שבע צפוי להיות במגמת עלייה וזאת בשל השיפור בתשתיות ובתחבורה, עיר הבה"דים, פארק ההייטק החדש ומיעוט ההיצע בקרקעות במרכז העיר, כל אלו ועוד מצביעים על כיוון אחד -באר שבע בתנופה שכבר החלה מזמן ועוד ותעלה, מה שאומר שהסיכויים למחירי הנדל"ן בעיר לעלות הם גבוהים בטווח שלא נראה עד כה.
ש
איך אדע באילו מקומות לרכוש דירה להשקעה בבאר שבע אם איני מכיר את שוק הנדלן?
אם אינך מתגורר בעיר באר שבע, סביר להניח שעוטפת אותך תחושה שהעיר היא כבר "פאסה" ולא נחשבת יותר. שמדובר על דירות להשקעה בעיר באר שבע עולה המחשבה שניתן למצוא דירות  בתקציב של עד חצי מליון ש"ח הנמצאות בקרבת האוניברסיטה, בשכונות ג' ד' ב' ו-'ו. דירות אלו. רוב הדירות הללו הינם ישנות יחסית אם כי חלקן משופצות במצב מצויין. עוד ניתן למצוא בנייני דירות חדשים בסטנדרט גבוה שכולל אפילו בריכות שחייה. בבאר שבע ישנם קרוב ל 30,000 סטודנטים המגיעים שרובם מגיעים מחוץ לעיר והם הקהל הגדול של שוכרי הדירות באזורים אלו. אם אתה רוצה להשקיע ולקנות דירה להשקעה בבאר שבע באזורים אלו, תוכל ללמוד עוד על הנושא בין אם זה ברשת או מסיורים פיזיים במקום. כמובן שתוכל להעזר גם בליווי הממוחים של זמן נדלן  יאשר יעזרו לך "לקרוא" ולהבין את השטח טוב יותר.