זמן נדלן

מאמרים

הכדאיות של השקעות נדלן בישראל לעומת חול

מאמרים >>

בשנים האחרונות נהוג לשמוע את המושג הכפר הגלובלי בכל הקשור לעסקאות נדלן. אם פעם משקיעים נשאו את את העיניים רק לישראל, הרי כיום משקיעים רבים מכוונים את העסקאות החוצה- למקומות שונים בחו"ל. אין זה מפתיע משום שהיום התחום של השקעות נדל"ן התפתח וזה רק מתבקש כי אנשי עסקים יהיו מעוניינים להרחיב את העסקים שלהם גם מעבר לים.

אותו מרחב מציג בפני רבים את השאלה כדאיות של השקעות בישראל לעומת השקעות בחו"ל. אם אתם מחפשים תשובה חד משמעית הרי לא ממש תוכלו למצוא כי מדובר במערכת שיקולים שונה. כמו כן, חשוב לזכור כי עסקאות נדלן נחשבות לעסקאות מורכבות- בין אם מדובר בעסקה המתבצעת בארץ או בין אם מדובר בעסקה המתבצעת בחו"ל.

היתרונות של השקעות נדלן בחו"ל

אם נחזור לרגע לעניין הכפר הגלובלי, הרי בשנים האחרונות ניתן לראות משקיעים רבים מזהים את הפוטנציאל בקרב השקעות נדל"ן במקומות שונים בחו"ל, בייחוד בארצות הברית. אותו משבר כלכלי אשר פקד את ארצות הברית לפני מספר שנים אפשר את כניסתם של משקיעים רבים לשוק הנדלן בארצות הברית כתוצאה מירידת המחירים. בניגוד למדינת ישראל בה השטח אינו גדול במיוחד, בארצות הברית כל האפשרויות פתוחות בפניכם. למרות התפתחות הבנייה בשנים האחרונות, די ברור כי ישראל לא ממש מדביקה את הפער מבחינת גודל השטחים בהשוואה לארצות הברית.

לעומת ישראל,  בכל הקשור לתחום של השקעות נדל"ן, בארצות הברית תוכלו להתלבט היכן להשקיע- האם בניו יורק או בשיקגו. אם הזכרנו את ארצות הברית, הרי לא מדובר רק בהשקעה בארצות הברית אלא גם בהשקעה במגוון רחב של ערים באירופה למשל בברלין המאכלסת לא מעט אנשים צעירים ומבוגרים.

חשיבות המרחק

אחת השאלות החשובות ביותר בתחום של השקעות נדל"ן ששואלים  אנשי מקצוע בבואם לבחון את כדאיות ההשקעה היא שאלת המרחק. בכל הקשור לתחום השקעות נדלן, שאלת המרחק מהווה פרמטר משמעותי. אם תבחרו להשקיע בנכס בניו יורק הרי לא מספיק רק לגלות בקיאות בנושא אלא גם לראות את הנכס בפועל מה שמחייב אתכם לטוס לארצות הברית. לעומת זאת, אם תבחרו להשקיע בנכס בארץ – בין אם מדובר בתל אביב או בבאר שבע תמצאו את עצמכם משקיעים קצת פחות זמן נסיעה בהשוואה לארצות הברית.

 היכרות עם שוק הנדלן

בבואכם להיכנס לתחום של השקעות נדל"ן, ההמלצה היא להכיר את התחום ולחפש את ההזדמנות הטובה ביותר עבורכם. מי שמעוניין להשקיע במקומות שונים בחול צריך לא לנוח על זרי הדפנה אלא להכיר את השווקים השונים- לשעת בדיוק מה קורה בשיקגו או לדעת בדיוק מה קורה בברלין, להיות עם היד על הדופק בכל הנוגע להתפתחות מבחינת אזורי מגורים אטרקטיביים.

 

מה חשוב להקפיד בבחירת חברה המתמחה בתחום השקעות

  • התאמה ללקוחות: לא משנה היכן אתם מעוניינים להשקיע—בארץ או בחו"ל חברה מקצועית אשר תעסיק צוות עובדים מיומן תדע לכוון אתכם לקראת העסקה המשתלמת ביותר עבורכם.
  • קבלת ייעוץ: כחלק משירותיה של חברה מקצועית, החברה תעמיד לשירותכם צוות יועצים מקצועי אשר יתרום לכם מניסיונו הרב בכל הנוגע לעסקת נדלן מוצלחת.
  • עדכונים: היות ותחום הנדלן אינו קופא על שמריו אלא מתחדש כל הזמן, חשוב מאד להיות מעודכנים. מכאן, חברה מקצועית תעניק לכם את העדכונים החמים ביותר.
  • שקיפות: חברה מקצועית תקפיד לעדכן אתכם בכל הקשור לנכסים המתאימים עבורכם ולכל הנוגע להתקדמות.

 

חזרה
הירשמו עכשיו! להבטיח את העתיד!
 
סיוון עמיר
סיוון עמיר
ממליצים עלינו רבים מקרב אנשי מקצוע בתחום הבניה בישראל, ביניהם אדריכלים, מפקחים וקבלני בניה. מיליוני אנשים באירופה, בארה"ב ובאוסטרליה כבר נהנים מהחלונות המבודדים! אז תשאלו את האדריכל שלכם על חלונות SMART ובואו לקחת חלק במהפכת החדשנות העולמית!

מחפשים דירה להשקעה? רוצים לייצר הכנסה פאסיבית מנדל"ן

 
  • איתור הנכסים המתאימים ביותר לצרכיך
  • ליווי צמוד ואישי בתהליך רכישת הנכס
  • ייעוץ משכנתאות מקצועי ואוביקטיבי
  • השבחת הנכס (במידת הצורך)
  • מציאת שוכרים אמינים וטובים
  • טיפול בכל עניני התחזוקה וניהול הנכס
הירשמו עכשיו! להבטיח את העתיד!
 
שאלות ותשובות
ש
האם ניתן לומר שהריבית הנה המשתנה החשוב ביותר?
ובכן, לא הכי מדוייק. זה נכון ששער הריבית הנו גורם עם חשיבות רבה בבחירת מסלול המשכנתא שלך וככל שהריבית נמוכה אזי הדבר מצויין בשבילך. אך ישנם מספר משתנים נוספים המשפיעים על גודל ההחזר החודשי והכולל. בבחירת תמהיל המשכנתא יש לקחת בחשבון משתנים רבים נוספים כמו: יכולת ההחזר שלכם, מהם סכומי כסף שאתם עתידים לקבל?, מה הם הסיכויים לפרעון מוגבל? האם ישנם תחזיות כלכליות לגבי השינויים הצפויים במשק וכו'. מומלץ להתמקח מעט עם הבנקים על גובה הריבית, אך חשוב לציין ש"הכסף הגדול" של החסכון  נמצא בבחירת תמהיל משכנתא שונה אשר יאפשר לכם לשלם פחות\ לסיים את ההלוואה בשלב מוקדם יותר. כדאי ורצוי לקחת בחשבון את כל הפרמטרים לעיל,  לפני שבוחרים במסלול המשכנתא האופטימלי בשבילכם.
ש
למה אתה צריך ייעוץ משכנתא חיצוני?
עובד הבנק הוא יועץ המשכנתא שלכם, נעים מאוד. כמובן שהבנק שלך תמיד רוצה בטובתך, אך בוא לא נשכח שהבנק אחרי הכל הנו עסק לכל דבר ולכן האינטרס האישי שלו יהיה גבוה משלכם ומכאן הבנק ירצה להרוויח יותר ממה שאתה מרוויח. שהמילה משכנתא עולה, ככל שאתם הלקוחות תשלמו יותר, הרווח של של הבנק יהיה גבוה יותר. לכן  אובייקטיביות אינה המילה הנכונה כאן שמדובר ביועץ המשכנתא של הבנק, אחרי ככלות הכל הוא עובד הבנק וימליץ לכם על המסלולים הטובים ביותר לאינטרס הבנק כמובן. עוד נוסיף ונאמר שיועץ המשכנתא בבנק מסויים מודע למגוון האפשרויות אשר תוכלו למצוא בבנקים אחרים. ובכן, רק אדם אשר ניתן להגיד עליו שהוא אובייקטיבי ללא אינטרס מסויים, לא לבנק ולא לאף אחד אחר, יכול לראות את התמונה הכוללת ולתת לכם את חוות הדעת וההמלצה הטובה ביותר שכמובן תחסוך לכם הרבה הרבה כסף.
ש
האם ניתן ואיך לבחור מסלול משכנתא ל - 20 שנה הבאות?
שמדובר במשכנתא לטווח הרחוק, כמובן שלא הכל צפוי מראש ולא לכל דבר ניתן להיערך מראש. אולם, ישנם מספר פרמטרים שניתן לצפות בסבירות (גבוהה) כמו עלייה במדרגות בשכר, גידול בהוצאות עקב הרחבת המשפחה, כספים שעתידיים להתקבל וכו'. ולכן שקובעים את תמהיל המשכנתא שלכם, חשוב לבחור במסלולים שיתאימו לגודל ההכנסות וההוצאות העתידיות שלכם. ניתן למצוא מסלולים המאפשרים פרעון מוקדם או הקפאת המשכנתא לתקופה מסויימת וכמובן ניתן למצוא מסלולים קשיחים יותר, לכל דבר יש את היתרונות והחסרונות. יועץ משכנתא מקצועי ואמין יודע להגדיר מסלול המתאים לכם כמו כפפה ליד וזאת לפי הבנת צרכיכם, וביחד תחברו את המסלול הטוב והמותאם ביותר בשבילכם.
ש
דירה בבאר שבע עדיין משתלמת לקנייה?
2009 - 2010 היו שנים שבהם מחירי הדיור בבאר שבע היו גבוהים מהרגיל וזאת בשל עליית המחירים הכללית בכל הארץ. כיום באר שבע עדיין נחשבת לאחת ההערים והיעדים המועדפים שמדובר בדירות להשקעה, אנו שמדברים על תשואה של 6% בשנה. ניתן להוסיף שפיתוח העיר באר שבע צפוי להיות במגמת עלייה וזאת בשל השיפור בתשתיות ובתחבורה, עיר הבה"דים, פארק ההייטק החדש ומיעוט ההיצע בקרקעות במרכז העיר, כל אלו ועוד מצביעים על כיוון אחד -באר שבע בתנופה שכבר החלה מזמן ועוד ותעלה, מה שאומר שהסיכויים למחירי הנדל"ן בעיר לעלות הם גבוהים בטווח שלא נראה עד כה.
ש
איך אדע באילו מקומות לרכוש דירה להשקעה בבאר שבע אם איני מכיר את שוק הנדלן?
אם אינך מתגורר בעיר באר שבע, סביר להניח שעוטפת אותך תחושה שהעיר היא כבר "פאסה" ולא נחשבת יותר. שמדובר על דירות להשקעה בעיר באר שבע עולה המחשבה שניתן למצוא דירות  בתקציב של עד חצי מליון ש"ח הנמצאות בקרבת האוניברסיטה, בשכונות ג' ד' ב' ו-'ו. דירות אלו. רוב הדירות הללו הינם ישנות יחסית אם כי חלקן משופצות במצב מצויין. עוד ניתן למצוא בנייני דירות חדשים בסטנדרט גבוה שכולל אפילו בריכות שחייה. בבאר שבע ישנם קרוב ל 30,000 סטודנטים המגיעים שרובם מגיעים מחוץ לעיר והם הקהל הגדול של שוכרי הדירות באזורים אלו. אם אתה רוצה להשקיע ולקנות דירה להשקעה בבאר שבע באזורים אלו, תוכל ללמוד עוד על הנושא בין אם זה ברשת או מסיורים פיזיים במקום. כמובן שתוכל להעזר גם בליווי הממוחים של זמן נדלן  יאשר יעזרו לך "לקרוא" ולהבין את השטח טוב יותר.