זמן נדלן

מאמרים

ייעוץ משכנתאות בצפון

לקיחת משכנתא מעמידה לא מעט סיכונים, אשר החשיבות הכלכלית שלהם מכרעת. בחירה לא נכונה של משכנתא עלולה לייקר את הסכום המשולם לבנק בצורה ניכרת, ובכך להשפיע לרעה על המצב הכלכלי של רוכשי הדירה לטווח של עשרות שנים קדימה. בהמשך לכך, החלפת מסלול משכנתא לאחר שבוחרים

קרא עוד
מדוע דירות להשקעה בבאר שבע עדיין הכי משתלמות?

אורח החיים המודרני הוא תובעני מאוד. בשביל לנהל אורח חיים גבוה צריך להיות מסוגלים לממן את ההוצאות הרבות שהוא דורש. השקעת כספים באפיקים שונים יכולה לאפשר לכל אדם להצליח ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר.

קרא עוד
הכדאיות של השקעות נדלן בישראל לעומת חול

בשנים האחרונות נהוג לשמוע את המושג הכפר הגלובלי בכל הקשור לעסקאות נדלן. אם פעם משקיעים נשאו את את העיניים רק לישראל, הרי כיום משקיעים רבים מכוונים את העסקאות החוצה- למקומות שונים בחו"ל.

קרא עוד
החשיבות של אחזקת בניין

שירותי אחזקה ניתנים בבנייני מגורים ומשרדים על ידי חברות מקצועיות. השירות מבטיח שיפור משמעותי באיכות החיים של הדיירים או העובדים והוא כולל שורה ארוכה של עבודות ייחודיות

קרא עוד
מה עדיף דירות להשקעה בארץ או בחול

נניח שיש לכם את הסכום הדרוש בשביל השקעה (בסביבות 400 אלף שקל או בתרגום לדולרים, בערך 100 אלף דולר) והגעתם למסקנה שאין טעם לתת לכסף הזה לשכב בבנק בשביל הריבית המגוחכת שהוא נותן. אז קודם כל, מזל טוב, הגעתם למסקנה נבונה. אז מה עושים עכשיו? ובכן, עם ריביות נמוכות ובורסה מתנדנדת, אחת ההשקעות הבטוחות והמשתלמות ביותר היא נדל"ן. כשמחליטים להשקיע את ההון העצמי בנדל"ן, אחת השאלות שעולות להרבה אנשים היא האם כדאי להשקיע את ההון העצמי בארץ או לנסות למצוא נכס הרבה יותר אטרקטיבי בחו"ל.

קרא עוד
מהם הדברים החשובים שיש לבדוק לפני רכישת דירה

רכישת דירה הוא מאורע מרגש מאין כמוהו אבל כזה אשר מעורבים בו המון חששות ופחדים. החששות הללו נובעים במקרים רבים כתוצאה מחוסר ידיעה וחוסר מודעות לנושאים הרלוונטיים בתחום רכישת הדירה ברמה כזאת בה די באזכור מושג פיננסי הקשור לרכישת דירה כדי לגרום לנו לסגת אחורה ולחשב מסלול מחדש.

אבל זה ממש לא חייב להיות ככה! הבנת הפרמטרים, הנישות והמושגים הבסיסיים בתחום המשכנתא ורכישת הדירה, יעזרו לכם לחשוש פחות ויביאו לסדר וארגון במה שנראה לכם כעת גיבוב של מושגים שכנראה שהומצאו על ידי בנקאי שלא שמע על השפה העברית המדוברת....

קרא עוד
הבדלים בין נדלן רגיל לבין נדלן מסחרי

קניית נכס משרדי להשקעה הוא מה שנקרא נדל"ן מסחרי. נדל"ן זה שונה מהנדל"ן הקונבנציונלי מאחר והוא אינו מיועד למגורים. משרדים, חנויות, מחסנים, בתי מלון, חניונים וכדומה נקראים נכסים מסחריים. נכסים משרדיים הם הנכסים הכי מבוקשים והרבה מאוד אנשים שמחפשים להשקיע מעוניינים לרכוש כאלה על מנת להשכיר אותם בציפייה לתשואה מכובדת.

קרא עוד
מהו תהליך פרישה ועד כמה חשוב שהוא ייעשה כמו שצריך

אין זה סוד כי חלק לא מבוטל (כאשר למען האמת מדובר ככל הנראה ברוב גורף למדי) מכלל העובדים ברחבי תבל, ובמדינת ישראל בפרט, רואים בעבודה אליה הם הולכים כל בוקר כמעין אמצעי שנועד להבטיח קיום סביר....

קרא עוד
ממה חשוב להיזהר בעת רכישת נכס

אין זה משנה אם מדובר על רכישת דירה להשקעה או לחילופין אם מדובר על רכישת נכס בתור רכישת דירה למגורים, חשוב להבין ששוק הנדל"ן הוא שוק המשתנה באופן תדיר ויש כללים מסוים על פיהם יש "לעבוד" בכדי להצליח לרכוש נכס בעל פוטנציאל איכותי כך שבעוד מספר שנים, במידה ואכן תרצו בכך, תוכלו למכור את הנכס ואף להרוויח מפעולה זו.

קרא עוד
מתי להשקיע בנכס ולרכוש אותו ומתי לא

אין ספק ששוק הנדל"ן הוא אחד הנושאים החמים ביותר במדינת ישראל בו עוסקים רבים וסביר להניח שעוד יעסקו בו. על מנת להצליח לרכוש נכס ולהיות מרוצים חשוב לדעת שיש קווים מנחים שיש לקחת בחשבון ולפעול על פיהם. בדיוק בקווים אלו נעסוק במאמר הבא.

קרא עוד
השיקולים החשובים ביותר בעת רכישת בית למגורים

במאמר הבא נעסוק באחד הנושאים המדוברים ביותר במדינתנו בשנים האחרונות – שוק הנדל"ן בארץ. כן, ברור לנו שמדובר על נושא רווי אך במאמר הבא אנו נעסוק בשיקולים החשובים ביותר שיש להתייחס אליהם כאשר רוצים לרכוש דירת השקעה למגורים. בואו נצא לדרך.

קרא עוד
מדוע לרכוש דירת פינוי בינוי

כפי שכולנו, לפחות פעם אחת בחיים, מחפשים אחר אולם או גן אירועים בכדי לחגוג אירוע כזה או אחר, כולנו מדברים על יוקר המחיה בישראל. מדובר על נושא מדובר ובצדק המעסיק את כולנו...

קרא עוד
רכישת נדלן במחיר הנמוך ביותר שתוכל למצוא

כן, ברור לנו מה אתה חושב: "נו באמת, כולם מדברים על הבועה הנדלני'ת ואתם אומרים שניתן למצוא דירות/בתים במחירים נמוכים? אין סיכוי". אז רגע לפני שאתה נהיה לנו סקפטי לחלוטין ועובר אל המאמר הבא, בוא תקשיב כיצד תוכל למצוא דירה במחירים נמוכים. שנתחיל?

קרא עוד
מתכנן לרכוש דירה בבאר שבע קח בחשבון את האוניברסיטה

כולנו רוצים להגיע לרגע הזה. לרגע בו יש לנו מספיק כסף לרכוש דירה להשקעה או לחילופין לרכוש דירה למגורים או לחילופין – להיות בעמדה בה ניתן לקחת משכנתא בכדי לעשות את הצעד הכה משמעותי הנ"ל. אחד הדברים החשובים ביותר שיש לקחת בחשבון הוא: כאשר רוצים לרכוש דירה יש לחשוב לא רק על הזמן בו נגור בדירה, אלא לנסות ולראות את העתיד, כלומר, את הרגע בו נרצה למכור אותה והאם ערכה יהיה שווה לסכום ביום בו היא נרכשה ואף טוב מכך – תהיה שווה יותר.
כיצד ניתן לדעת זאת? שאלה מצוינת בה נעסוק במאמר הבא.

קרא עוד
למי צריך לפנות לפני שרוכשים דירה

 על כך שרכישת דירה (בין אם מדובר על רכישה למגורים ובין אם מדובר על רכישת דירה להשקעה) היא הליך חשוב ומלחיץ אין כל ספק בכלל. המחירים של הנדל"ן בארץ אינם פשוטים ולכן, על אחת כמה וכמה, רכישה זו הינה בעלת משקל רב הרבה יותר. בדיוק בשל כך יש לפנות למספר גורמים כאשר עומדים לרכוש דירה למי? בואו נברר.

קרא עוד
דברים שכדאי לדעת בטרם רכישת דירה

רכישת דירה איננה רק התגשמות של חלום עבור מרבית הישראלים. זהו גם צעד חשוב, שכדאי להתכונן אליו בקפידה ולקחת בחשבון משתנים רבים. מי שיקפיד להתייחס לעניין ברצינות הראויה יכול למנוע טעויות שחלקן גורמות לבזבוז כסף מיותר ואחרות גורמות לבזבוז זמן או עוגמת נפש מסוגים שונים. בסקירה שלהלן ריכזנו מספר דברים חשובים שכדאי לדעת בטרם רכישת דירה, כדי לא להצטער.

קרא עוד
דירה להשקעה או דירה למגורים

נכון, אתה צודק. מדובר על אחת השאלות הנפוצות ביותר בתחום הנדל"ן בכלל ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר על תחום הנדל"ן בארצנו הקטנה. אודות הבועה הנדלנ"ית דיברו כבר הרבה ולכן מדובר על אחד הנושאים החמים ביותר שעומדים על סדר היום הציבורי...

קרא עוד
דירה בבאר שבע שוברת את מחירי שוק הנדלן

לא פשוט (בלשון המעטה) להצליח לרכוש דירה בארצנו. על כך אנו שומעים רבות בכל אמצעי התקשורת השונים. עם זאת, לעיתים ניתן למצוא "פנינות נדל'ן" שרק הולכת, מתבהרת והופכות יפות וכדאיות יותר ויותר. אחת מהן היא עיר הבירה של הנגב – באר שבע. במאמר הבא נעסוק בסיבות, בדרכים ומה צופן העתיד להעיר המדברית.

קרא עוד
המהפכה הנדלנית בבאר שבע כבר כאן

במדינתנו הקטנה ניתן לומר שאחד הנושאים המדוברים ביותר הוא נושא של יוקר המחיה.
אנשים מדברים רבות על הצורך לקנות בדירה אך עם זאת על הקושי ברכישתה. אחת האפשרויות הטובות ביותר שמתגלה לרבים בשנים האחרונות היא באר-שבע. כן, העיר הדרומית, בירת הנגב הופכת עבור זוגות רבים לאפשרות יוצאת מן הכלל. מדוע? בואו נגלה יחדיו.

 

קרא עוד
רכישת דירה במסגרת תמא 38

אחת התוכניות המוכרות וכן גם המוצלחות ביותר שממשלת ישראל הוציאה לפועל בשנים האחרונות היא תוכנית תמ"א 38. אז מהי למעשה תוכנית זו ולמי היא מיועדת?

קרא עוד
למה מומלץ לקנות דירה ולשפץ אותה

אנו עומדים בפני "מהפכה נדלנ"ית" של ממש. כן, כן, אתה קורא נכון. מדינת ישראל – אותה מדינה בה יוקר המחייה מרקיע שחקים והנושא של הקושי ברכישת דירה הן לזוגות צעירים והן לאנשים בכלל עומד תמיד על סדר היום הציבורי...

קרא עוד
רכישת דירה בבאר שבע השקעה נדלנית בטוחה

מציאות נדלנ"יות לא קיימות רק באגדות. למעשה, למרות הדיבורים הבלתי פוסקים על מחירי הדירות בארץ, ניתן דווקא כעת למצוא "מציאות" בתחום הנ"ל, כאלו שמאפשרות לזוגות צעירים ליהנות ממחירים אטרקטיביים ולא פחות חשוב מכך – דירות יפהפיות וכדאיות. אז איך מצליחים להגיע אל "האגדה האורבנית" הזו? יצאנו לבדוק.

קרא עוד
הירשמו עכשיו! להבטיח את העתיד!
 
סיוון עמיר
סיוון עמיר
ממליצים עלינו רבים מקרב אנשי מקצוע בתחום הבניה בישראל, ביניהם אדריכלים, מפקחים וקבלני בניה. מיליוני אנשים באירופה, בארה"ב ובאוסטרליה כבר נהנים מהחלונות המבודדים! אז תשאלו את האדריכל שלכם על חלונות SMART ובואו לקחת חלק במהפכת החדשנות העולמית!

מחפשים דירה להשקעה? רוצים לייצר הכנסה פאסיבית מנדל"ן

 
  • איתור הנכסים המתאימים ביותר לצרכיך
  • ליווי צמוד ואישי בתהליך רכישת הנכס
  • ייעוץ משכנתאות מקצועי ואוביקטיבי
  • השבחת הנכס (במידת הצורך)
  • מציאת שוכרים אמינים וטובים
  • טיפול בכל עניני התחזוקה וניהול הנכס
הירשמו עכשיו! להבטיח את העתיד!
 
שאלות ותשובות
ש
האם ניתן לומר שהריבית הנה המשתנה החשוב ביותר?
ובכן, לא הכי מדוייק. זה נכון ששער הריבית הנו גורם עם חשיבות רבה בבחירת מסלול המשכנתא שלך וככל שהריבית נמוכה אזי הדבר מצויין בשבילך. אך ישנם מספר משתנים נוספים המשפיעים על גודל ההחזר החודשי והכולל. בבחירת תמהיל המשכנתא יש לקחת בחשבון משתנים רבים נוספים כמו: יכולת ההחזר שלכם, מהם סכומי כסף שאתם עתידים לקבל?, מה הם הסיכויים לפרעון מוגבל? האם ישנם תחזיות כלכליות לגבי השינויים הצפויים במשק וכו'. מומלץ להתמקח מעט עם הבנקים על גובה הריבית, אך חשוב לציין ש"הכסף הגדול" של החסכון  נמצא בבחירת תמהיל משכנתא שונה אשר יאפשר לכם לשלם פחות\ לסיים את ההלוואה בשלב מוקדם יותר. כדאי ורצוי לקחת בחשבון את כל הפרמטרים לעיל,  לפני שבוחרים במסלול המשכנתא האופטימלי בשבילכם.
ש
למה אתה צריך ייעוץ משכנתא חיצוני?
עובד הבנק הוא יועץ המשכנתא שלכם, נעים מאוד. כמובן שהבנק שלך תמיד רוצה בטובתך, אך בוא לא נשכח שהבנק אחרי הכל הנו עסק לכל דבר ולכן האינטרס האישי שלו יהיה גבוה משלכם ומכאן הבנק ירצה להרוויח יותר ממה שאתה מרוויח. שהמילה משכנתא עולה, ככל שאתם הלקוחות תשלמו יותר, הרווח של של הבנק יהיה גבוה יותר. לכן  אובייקטיביות אינה המילה הנכונה כאן שמדובר ביועץ המשכנתא של הבנק, אחרי ככלות הכל הוא עובד הבנק וימליץ לכם על המסלולים הטובים ביותר לאינטרס הבנק כמובן. עוד נוסיף ונאמר שיועץ המשכנתא בבנק מסויים מודע למגוון האפשרויות אשר תוכלו למצוא בבנקים אחרים. ובכן, רק אדם אשר ניתן להגיד עליו שהוא אובייקטיבי ללא אינטרס מסויים, לא לבנק ולא לאף אחד אחר, יכול לראות את התמונה הכוללת ולתת לכם את חוות הדעת וההמלצה הטובה ביותר שכמובן תחסוך לכם הרבה הרבה כסף.
ש
האם ניתן ואיך לבחור מסלול משכנתא ל - 20 שנה הבאות?
שמדובר במשכנתא לטווח הרחוק, כמובן שלא הכל צפוי מראש ולא לכל דבר ניתן להיערך מראש. אולם, ישנם מספר פרמטרים שניתן לצפות בסבירות (גבוהה) כמו עלייה במדרגות בשכר, גידול בהוצאות עקב הרחבת המשפחה, כספים שעתידיים להתקבל וכו'. ולכן שקובעים את תמהיל המשכנתא שלכם, חשוב לבחור במסלולים שיתאימו לגודל ההכנסות וההוצאות העתידיות שלכם. ניתן למצוא מסלולים המאפשרים פרעון מוקדם או הקפאת המשכנתא לתקופה מסויימת וכמובן ניתן למצוא מסלולים קשיחים יותר, לכל דבר יש את היתרונות והחסרונות. יועץ משכנתא מקצועי ואמין יודע להגדיר מסלול המתאים לכם כמו כפפה ליד וזאת לפי הבנת צרכיכם, וביחד תחברו את המסלול הטוב והמותאם ביותר בשבילכם.
ש
דירה בבאר שבע עדיין משתלמת לקנייה?
2009 - 2010 היו שנים שבהם מחירי הדיור בבאר שבע היו גבוהים מהרגיל וזאת בשל עליית המחירים הכללית בכל הארץ. כיום באר שבע עדיין נחשבת לאחת ההערים והיעדים המועדפים שמדובר בדירות להשקעה, אנו שמדברים על תשואה של 6% בשנה. ניתן להוסיף שפיתוח העיר באר שבע צפוי להיות במגמת עלייה וזאת בשל השיפור בתשתיות ובתחבורה, עיר הבה"דים, פארק ההייטק החדש ומיעוט ההיצע בקרקעות במרכז העיר, כל אלו ועוד מצביעים על כיוון אחד -באר שבע בתנופה שכבר החלה מזמן ועוד ותעלה, מה שאומר שהסיכויים למחירי הנדל"ן בעיר לעלות הם גבוהים בטווח שלא נראה עד כה.
ש
איך אדע באילו מקומות לרכוש דירה להשקעה בבאר שבע אם איני מכיר את שוק הנדלן?
אם אינך מתגורר בעיר באר שבע, סביר להניח שעוטפת אותך תחושה שהעיר היא כבר "פאסה" ולא נחשבת יותר. שמדובר על דירות להשקעה בעיר באר שבע עולה המחשבה שניתן למצוא דירות  בתקציב של עד חצי מליון ש"ח הנמצאות בקרבת האוניברסיטה, בשכונות ג' ד' ב' ו-'ו. דירות אלו. רוב הדירות הללו הינם ישנות יחסית אם כי חלקן משופצות במצב מצויין. עוד ניתן למצוא בנייני דירות חדשים בסטנדרט גבוה שכולל אפילו בריכות שחייה. בבאר שבע ישנם קרוב ל 30,000 סטודנטים המגיעים שרובם מגיעים מחוץ לעיר והם הקהל הגדול של שוכרי הדירות באזורים אלו. אם אתה רוצה להשקיע ולקנות דירה להשקעה בבאר שבע באזורים אלו, תוכל ללמוד עוד על הנושא בין אם זה ברשת או מסיורים פיזיים במקום. כמובן שתוכל להעזר גם בליווי הממוחים של זמן נדלן  יאשר יעזרו לך "לקרוא" ולהבין את השטח טוב יותר.